Neden WordPress? WordPress avantajları nedir?

Yeni müşterilere ulaşmak isteyen büyük kurumsal firmalardan, çözüm ortağı arayan küçük ve orta çaplı işletmelere kadar herkesin artık birinci ihtiyacı bir web sitesine sahip olmak… Ancak, mobil cihaz kullanımının büyük bir hızla artması ve sosyal medyanın gelişmesi, mobil uyumlu web sitelerini vazgeçilmez kılıyor; klasik/eski nesil web siteleri yetersiz kalıyor.

Basit bir bir katalog sitesinden daha gelişmiş kurumsal web sitelerine, tüm web tasarım ve yazılım projelerimizde mobil uyumlu site altyapısını sunan dünyadaki en büyük içerik yönetim sistemi olan WordPress‘i kullanıyoruz.

Tüm dünyadaki CMS’lerin % 61’i ve mevcut sitelerin % 23’ü WordPress altyapısını kullanıyor. İçlerinde CNN, The New York Times, National Geographic, Katy Perry, The Ford Story, Nokia, MTV Newsroom, Pepsi ve WSJ Magazine gibi ünlü kişi ve kurumların da bulunduğu internet dünyasında 25 milyonun üzerinde web sitesi, WORDPRESS’i seçiyor. 2014’de WordPress % 75 aranma oranıyla, Google “CMS” aramalarında en yakın rakiplerine açık ara fark atmıştır. Bu da WP’in en güçlü CMS olduğunu ayrıca kanıtlamaktadır.

Neden WordPress bu kadar popüler?

Sisteminin hızlı olması, kolay geliştirilebilmesi, Google ve diğer arama motorları tarafından hızlı endenkslenmesi gibi pek çok üstün özelliği nedeniyle WordPress dünyada pek çok kişi ve kurum tarafından tercih edilmektedir.

WordPress nedir?

WordPress PHP yazılım diliyle geliştirilmiş, MySql veri tabanını kullanan, günümüzdeki en kolay ve en güçlü CMS (Content Management System), yani içerik yönetim sistemidir. Buna bir web sitesinin kaba inşası, temeli diyebiliriz. Bu temele istenilen her türlü tasarım giydirilebilir, özellikler eklenebilir; böylece estetik ve fonksiyonel web siteleri yaratılabilir.

Neden WordPress? WordPress’in avantajları

İşte bir WordPress sitesi yaptırmanız ya da mevcut sitenizi WordPress’e dönüştürmeniz için başlıca nedenler:

WordPress dünyadaki en güvenli ve esnek web sitesi altyapısıdır
Tüm WordPress siteleri mobil uyumludur
Sosyal medya entegrasyonu kolay ve etkindir
Yönetim panelinin kullanımı kolay ve pratiktir
Estetik bir görünüm ve hızlı tasarım olanağı sunar
WordPress ile SEO yarışında şansınız yüksektir: Arama motorlarında üst sıralarda yer almanızı kolaylaştırır
Dünyadaki büyük markalar da WordPress’in güçlü altyapısına güvenmektedir

Kaynak

Bir cevap yazın